Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/zsbilcza/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 763

Biblioteka

Biblioteka Publiczno - Szkolna

  • gromadzi różnorodne materiały piśmiennicze, audiowizualne na potrzeby użytkowników,
  • przygotowuje własne scenariusze imprez, uroczystości
  • zbiera materiały repertuarowe dla teatrzyków, kukiełkowych i szkolnych grup teatralnych,
  • wspólnie z młodzieżą przygotowuje konkursy, wystawy, spotkania z ciekawymi ludźmi,
  • posiada stały dostęp do internetu.

Biblioteka jest czynna:

Poniedziałek - Piątek - 8:00 - 18:00

Księgozbiór biblioteki liczy 10 tysięcy woluminów. Ustawiony jest działowo i szczegółowo opisany. Korzystają z niego uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum, nauczyciele i mieszkańcy wsi Bilcza.

Czytelnicy korzystający z wypożyczalni mają wolny dostęp do półek oraz do dyspozycji kartoteki, katalogi: alfabetyczny, rzeczowy, oraz katalog księgozbioru w programie MOL.

Wypożyczenia odbywają się za pośrednictwem programu MOL 2000. Wszystkie książki są opisane i skatalogowane w systemie komputerowym.

Jednorazowo może pomieścić 30 uczniów. Wyposażona jest w bogaty księgozbiór, czasopisma, cztery stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, kopiarkę, drukarkę i skaner. Jest to miejsce pracy wielu uczniów. Służy często nauczycielom do przeprowadzania zajęć w oparciu o zbiory biblioteki. W czytelni odbywają się również zajęcia prowadzone przez bibliotekarza, dotyczące zasad posługiwania się zbiorami biblioteki, katalogami, dostępu do różnych źródeł informacji itp.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/zsbilcza/public_html/templates/zsbilcza/html/com_k2/default/item.php on line 244
Dzisiaj jest:
Niedziela, 09 grudnia 2018
Imieniny:
Leokadii, Wiesławy, Nataszy

prezentacja-szkoly

Jawny Rejestr Zbiorów Danych Osobowych prowadzony w Zespole Szkół w Bilczy

Jesteś
101187
odwiedzającym stronę